Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkanocna - 23. 04. 2017 r.

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele określeń: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowił ją w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami pełnimy uczynki miłosierdzia. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc osobom dotkniętym wojną w Syrii, szczególnie w zrujnowanym Aleppo.

2. Uroczyste nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia dziś o godz. 17.30. Za uczestnictwo w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.

3. Jutro, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jego męczeńska krew, wylana na początku historii Kościoła w naszym kraju, stała się prawdziwie nasieniem chrześcijan. Zwracajmy się z gorącą modlitwą przez orędownictwo świętego Wojciecha, aby jego ofiara ciągle ożywiała wiarę Polaków.

4. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Wszyscy, także mieszkańcy miast, proszą o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba.

5. W czwartek, 27 kwietnia, na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencjach Apostolatu Maryjnego. Po Eucharystii spotkanie formacyjne.

6. Wszystkich, którzy pragną zgłębiać Słowo Boże zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które odbywają się w każdy czwartek, po Mszy św. wieczorowej.

7. Przyszła, trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

8. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: bezpłatny dodatek - płyta DVD z filmem Zmartwychwstały.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE godz. 17.30

majowe,
czerwcowe,
październikowe,
I-czwartkowe (o powołania),
I-piątkowe (do NSJ),
I-sobotnie (do Niepokolanego Serca NMP),
do Matki Bożej od Cudownego Medalika - w każdą sobotę.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com